Kolekcja KLIMT

Collapse Show info

Dwa kolory splecione w pocałunku, jak w tajemniczym świecie Klimtowskich ornamentów… faktura metalu niczym pociągnięcia pędzla… odcienie złota pulsują…

Kolekcja KLIMT to jedna z najbardziej charakterystycznych prezentacji MM Arte.

Srebro złocone płatkami 24 karatowego, 22 karatowego i 18 karatowego złota według starokoreańskiej techniki złocenia zwanej keum boo (wym. “kum bu”, dosłownie “przyczepione złoto”). Pod wpływem temperatury i ciśnienia w wyniku pracochłonnego procesu atomy złota na stałe przenikają pomiędzy atomy srebra. Dzięki tej technice na biżuterii zostaje do 300 razy więcej złota niż przy tradycyjnym złoceniu.

Na powierzchni biżuterii z kolekcji KLIMT położonych jest 5-6 warstw płatków złota. Standardowe złocenie ma grubość tylko 0,3 mikrona, natomiast jeden płatek złota to aż 14 mikronów. Technika daje piękne malarskie efekty, wspaniałe tekstury przywodzą na myśl pociągnięcia pędzla – jak w dziełach wspaniałego austriackiego malarza.

Złoto pochodzi z włoskiej kuźni Giusto Manetti Battiloro. Przedmioty są zabezpieczone przed ścieraniem się powłok. Kolekcja obejmuje kolczyki, klipsy, bransoletki i naszyjniki (jedno, dwu i trzywarstwowe, długie i krótkie). Istnieje możliwość wprowadzenia modyfikacji na życzenie klienta.