Kolekcja TIERRA

Collapse Show info

Tierra. Ziemia. Pramatka, Gaja, dawczyni życia. Z jednej strony stabilna, stała, w pewien sposób niezmienna,  ale przecież nieustannie ulegająca przemianom i nieprzewidywalna. Ziemia daje oparcie naszym stopom. Daje pożywienie. Inspiruje. I stale, przez wieki, często na przekór złowieszczym przepowiedniom, trwa…

W kolekcji TIERRA pobrzmiewają echa dawnych kultur, które zamieszkiwały Ziemię. Formy są zdecydowane, mocne i nieregularne, jak w przyrodzie, gdzie nie ma przecież ani jednej linii prostej.  Ich pozorna ciężkość przywodzi na myśl niezłomność ducha pierwotnych ludzi walczących o przetrwanie z czterema żywiołami. Oprócz Ziemi, wprawne oko dojrzy tu również chłód wody, rześkość powietrza, żar ognia… Kogo w tej biżuterii widzimy? Prasłowian? Wikingów? Rzymian? Celtów? Majów? A może samych siebie?

Co ciekawe, samo słowo tierra jest również bardzo trwałe – zadomowiło się w potocznym języku angielskim, gdzie oznacza piękną, silną, zdecydowaną i przebojową dziewczynę, nie bojącą się wyzwań i zachwycającą swoim, nieraz onieśmielającym, pięknem… Taka jest kobieta, która decyduje się założyć wyroby z tej odsłony MM  Arte.

Kolekcja TIERRA obejmuje charakterystyczne, nieregularne szerokie bransolety i kolczyki o fantazyjnych kształtach. Materiały: srebro, srebro oksydowane, złoto, mosiądz, cyrkonie, diamenty.