O inspiracjach

Collapse Show info

W swojej twórczości odwołuję się do starożytnej historii, ulegam fascynacjom greckim, rzymskim i prekolumbijskim.

Intryguje mnie malarstwo Gustawa Klimta, architektura Antonio Gaudiego, rzeźba Auguste?a Rodina, które cechuje oryginalność, fantazja i niekonwencjonalność. Nie lubię zamykania sztuki w odgórnie narzuconych kanonach, stąd też artyści, którzy łamią konwencję, zawsze byli mi bliscy.

Jednocześnie cenię sobie folklor i tradycję, zarówno w muzyce jak i sztukach plastycznych. Inspiracje czerpię ze sztuki krajów bałkańskich, arabskich, a także Hiszpanii i Izraela. Meksykańskie sarape, łowickie pasiaki – zachwyca mnie bogactwo kolorów, pierwotna świeżość i radość kultury ludowej niezależnie od jej pochodzenia.

Lubię żywe zestawienia kolorów, odważne formy, różnorodne materiały i tekstury. Kocham bursztyn za jego różnorodność i radość, która jest w nim zaklęta. Chętnie zestawiam go z różnymi kamieniami i obserwuję, jak się zmienia.

Uwielbiam, gdy moja biżuteria jest wielowymiarowa. Niczym malarze epoki impresjonizmu staram się zamknąć w moich pracach ulotne, efemeryczne chwile. W zależności od pory dnia, roku i światła biżuteria MM Arte zmienia się,  różnie odbija i załamuje promienie słońca… Podlega ewolucji, żyje, pulsuje… zmienia się też wraz z kobietą, w zależności od jej nastroju.

Wierzę, że dzięki czerpaniu z licznych inspiracji kolekcje MM Arte uzyskują wymiar uniwersalny i mogą być noszone przez eleganckie kobiety w różnym wieku, do rozmaitych strojów, na wiele okazji. A jednocześnie każda może w nich odkryć coś unikalnego, jakąś cząstkę siebie… Może nawet taką, o której sama jeszcze nie wie?

Małgorzata Mieleszko-Myszka