Jak dbać o biżuterię

Collapse Show info

Biżuteria z kolekcji MM Arte odznacza się trwałością i wysoką jakością. Dzięki starannemu jej zabezpieczeniu i dbałości o wykończenie klientki mogą rozkoszować się naszymi produktami przez długie lata. Nasze wyroby są uniwersalne i ponadczasowe, stąd też mogą z powodzeniem być przekazywane z pokolenia na pokolenie w rodzinie.

Żeby jednak móc cieszyć się biżuterią przez lata, należy przestrzegać kilku prostych reguł.

1. NAJPIERW ZAPACH, POTEM BLASK

Pamiętajmy, by po założeniu biżuterii nie spryskiwać się perfumami. Biżuteria jest piękna, zapewnia doznania wzrokowe i dźwiękowe, nie musi dodatkowo jeszcze pachnieć – przeciwnie, perfumy mogą jej zaszkodzić. Trzymajmy się więc zasady “najpierw perfumy, potem akcesoria”. Spryskujemy się perfumami, odczekujemy kilka chwil i dopiero potem nakładamy wybraną biżuterię .

Srebro w moich kolekcjach często pokrywane jest warstwami złota, które dają ciekawe efekty kolorystyczne,  oraz zabezpieczane jest dodatkowymi powłokami. Dlatego też, by długo cieszyło się  pięknym wyglądem, należy unikać kontaktu z substancjami zapachowymi z perfum i wód toaletowych.

2. NATURALNA BARWA SREBRA SIĘ ZMIENIA

Każdy człowiek ma swoiste serum, które reaguje z metalem, stąd też srebro zmienia kolor, pokrywa się ciemnym nalotem, jest to proces naturalny. Srebrne srebro czyścimy specjalną chusteczką do pielęgnacji biżuterii, w ten sposób bezpiecznie zdejmiemy z metalu osad.  W celu oczyszczenia biżuterii z kurzu najlepiej używać chusteczek specjalnie do tego przeznaczonych.

3. KOBIECE PIĘKNO WYMAGA KOBIECEJ DELIKATNOŚCI

Zdejmując biżuterię, ułóżmy ją w delikatny sposób w specjalnym pojemniku, pudełku, woreczku bądź zawińmy w ściereczkę. Wiele naszyjników wykonywanych jest na bazie stalowej linki w silikonowej otoczce, która może się giąć i odkształcać. Dlatego też warto unikać gwałtownego rzucania biżuterii czy odkładania jej w przypadkowe miejsce- należy ją delikatnie odkładać, z szacunkiem czy wręcz czułością. W ten sposób nie ryzykujemy utraty jej naturalnego piękna i nie nie niszczymy magii, która jest w niej zaklęta.

Np. jeśli naturalnym kształtem naszyjnika jest koło, po zdjęciu naszyjnika powinien być  układany w kształt koła, wtedy długo zachowa swoją pierwotną formę.

4. SREBRO JEST PLASTYCZNE

Srebro jest metalem plastycznym i nieodpowiednie jego użytkowanie może doprowadzić do połamania, zniszczenia lub odgniecenia. Kupując biżuterię zawsze warto zapytać sprzedawcę, w jaki sposób o nią dbać, czego unikać, jak często czyścić i jakimi materiałami.

W biżuterii artystycznej, jak w każdej dziedzinie sztuki, dominuje zasada wzajemności. Jeśli będziemy o nią dbały i podchodziły do niej z czułością i szacunkiem, ona odwdzięczy się tym samym.

By zadać pytanie, prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy.

By przeczytać o inspiracjach biżuterii MM Arte prosimy wejść w zakładkę o inspiracjach.